Neohodnoceno

NICARAGUA Finca Aurora Anaerobic Natural espresso

čokoláda | nugát | lískový oříšek

Varianta
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Kód: 1500/100 1500/200 Zvolte variantu
Značka: Coffee Culture
€64,72 €16,30 od €16,30
Kategorie: Káva
Praženo: Espresso
SCA bodování: 87b
Stupeň pražení: Střední

odrůda: Parainema

sklizeň: březen 2022

oblast: Matagalpa

farma: Finca Aurora
farmář: Dr. Enrique Ferrufino

nadmořská výška: 1200 - 1400

zpracování: anaerobic natural

 

Dr. Enrique Ferrufino, povoláním chirurg, se narodil a vyrostl v roce 1956 na kávové farmě v horách Matagalpa. Společně se svou ženou Silvií, dětskou lékařkou, se Ferrufinovi v roce 1992 rozhodli podnikat v kávovém průmyslu a v roce 2004 koupili společnost Finca Aurora. Ve svých třech dětech vzbudili lásku ke kávě již od útlého věku. Od doby, kdy společnost Finca Aurora koupili, pracuje celá rodina společně na produkci skvělé kávy.

 

Ochrana přírody je pro rodinu Ferrufino nejvyšší prioritou. Využívají pouze obnovitelné zdroje energie a pečlivě se starají o ochranu vodních zdrojů a přírodních biotopů. Na farmě roste řada původních stromů, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a volně žijících zvířat. Tyto stromy také poskytují farmě stín a obohacují půdu organickou hmotou, která ji chrání před erozí, suchem a povodněmi.

 

Po selektivním ručním sběru se třešně uzavřou do fermentačních tanků, kde bez přístupu vzduchu kvasí 4 dny. Po ukončení fermentace se třešně rozloží k sušení na vyvýšená lůžka. Sušení třešní trvá přibližně 35 dní. Finca Aurora je jednou z prvních farem v Nikaragui s plně integrovaným zpracováním kávy přímo na místě. Na farmě se káva pěstuje, fermentuje a suší. Dále se káva třídí a balí v Beneficio Finca Aurora pod dohledem týmu farmy. To umožňuje plnou kontrolu kvality v průběhu celého procesu.

 

Odrůda Parainema byla poprvé vyšlechtěna IHCAFE (Instituto Hondureño del Café) v 80. letech 20. století. Patří do rodiny Sarchimor a je odolná vůči rzi kávové (CLR). Daří se jí ve středních nadmořských výškách a je to trpasličí kávovník, který umožňuje zemědělcům vysazovat stromy hustěji, aby se maximalizoval výnos z hektaru.

Zpět do obchodu